Genel Bilgiler

Fakültemiz Üniversitemiz Senatosunun almış olduğu 10/09/2014 tarih ve 80 sayılı Kararı uyarınca 25/05/2015 tarih ve 2015/7723 Karar Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuştur. Üniversitemiz tarafından 8.363 m-kare  Eğitim Binası ile 3.349 m-kare Konferans Salonu olmak üzere toplam 11.712 m-kare kapalı alana sahip Fakülte Binamız 2017-2018 Güz Döneminde hizmete girmiştir.

Fakültemiz bünyesinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 05.08.2015 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında alınan karar doğrultusundaTurizm İşletmeciliği Bölümü (Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı), Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü (Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı), Rekreasyon Yönetimi Bölümü (Rekreasyon Yönetimi Anabilim Dalı) programları açılmış olup 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Turizm İşletmeciliği Bölümünde eğitim-öğretim faaliyetine başlanmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan Üniveristesi Ardeşen Yerleşkesinde 4.539 m-kare Kapalı Spor Salonu, 10 daireli lojman binası ve Fakültemize bağlı 17 odalı Uygulama Oteli bulunmaktadır.

Misyonumuz
Fakültemiz bilimsel ve sektörel araştırmalar ile akademik düzeyde bilgi üretmek, bölgesel turizm faaliyetlerini geliştirerek bölgenin, ülkenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Ayrıca Atatürk ilkelerine saygılı, araştırmacı, sorgulayıcı, girişimci, çözümleyici, evrensel ve ulusal değerleri özümsemiş, mesleki bilgileri üst düzeyde nitelikli bireyler yetiştirmek üzere uygulamalı ve kaliteli eğitim öğretim vermek;

Vizyonumuz
Çağın gerektirdiği yeniliklere açık, hür ve bilimsel düşünceye sahip, hukuka saygılı, üreten, tartışan, topluma ve ülke ekonomisine hizmet etme düşüncesi ve sorumluluğunda olan, araştırmacı, yenilikçi eğitim anlayışı ve imkanlarıyla öğrenciler tarafından tercih edilen, küresel düzeydeki rekabete ayak uydurabilecek donanıma sahip mezunlar yetiştiren, ülkenin en başarılı ve ilk sıralarda yer alan Turizm Fakülteleri arasında yer almaktır.