Ardeşen Kaymakamlığında İlçe Fakülte/Yüksekokul Güvenlik Toplantısı Gerçekleştirildi.

06 Ekim 2021 Çarşamba

2021-2022 Akademik Yılı 4 Ekim 2021’de başlaması nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde Ardeşen Turizm Fakültesi ve Ardeşen Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde öğrencilerin daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ve eğitim ortamı sağlamak amacıyla Ardeşen İlçe Kaymakamlığında bir Güvenlik Toplantısı gerçekleştirildi.

Ardeşen İlçe Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı Ekrem ÇEÇEN Başkanlığında İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe KYK Yurt Müdürü ve Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Ali Sait ALBAYRAK katılmışlardır.

Toplantıda Yükseköğretim kurumlarımız ve kampüslerinde, yeni eğitim öğretim döneminde, öğretim ortamının bozulmasına yönelik faaliyetlerin önüne geçilebilmesi, güvenliğin devamlılığının sağlanabilmesi, üniversite öğrenci yurtlarında ve yakın çevresinde meydana gelebilecek olaylar öncesinde, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda gerekli emniyet tedbirlerinin mülki amirlerince aldırılması hususları değerlendirilmiştir.
Terör örgütleri ve uç grupların özellikle üniversite öğrencileri içerisinde taban oluşturmaya yönelik gençlik yapılanmaları aracılığıyla, dini duyguları istismar veya bir takım etnik ve mezhepsel farklılıkları provoke ederek öğrencileri karşı karşıya getirmeye yönelik eylem ve faaliyetlerin önlenmesine yönelik, eğitim-öğretim hizmetlerinin özgür ve güvenlik ortamda sürdürülebilmesi, terör örgütlerinin öğrencilerimize yönelik yürüttükleri­/yürütecekleri faaliyetlerin önüne geçilmesi, aynı zamanda yasal olmayan eylem ve etkinliklere meydan verilmemesi, olaylara karışanların tespit edilerek, haklarında gerekli yasal işlemlerin yapılması konusunda ve gerekli güvenlik tedbirlerinin aldırılması hususlarında kararlar alınmıştır.

Dekanımız/Müdürümüz, birimlerimizin genel durumu ve sorunlarla ilgili bilgiler aktardığı toplantıda Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Üniversitemiz yerleşkeleri, yurtlar ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri değerlendirilmiştir.